Při nočním vaření začal hořet byt, 13 lidí se muselo evakuovat

Foto: HZS Zlínského kraje

VSETÍNSKO – Noční požár vyděsil obyvatele čtyřpodlažního domu v Krásně nad Bečvou na Vsetínsku. Dva muže záchranáři převezli do nemocnice, dalších 13 lidí se muselo evakuovat. Milionovou škodu přitom způsobila nedbalost.

K požáru v ulici Švabinského vyrazilo v sobotu po půl jedné v noci pět jednotek hasičů. „Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že došlo k rozsáhlému požáru kuchyně, který se nerozšířil do dalších prostor. K likvidaci požáru hasiči použili jeden proud vody. V zasaženém bytě však došlo k prohoření stupaček a poškození plastového vodovodního potrubí. Užitková voda z poškozeného potrubí sice téměř uhasila požár v bytě, ale vyplavila i další dva spodní byty i společné sklepní prostory,“ vylíčila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V bytě se nacházeli dva muži, kteří se nadýchali kouře. Hasiči jim poskytli kyslíkové masky a předali je záchranářům, kteří je po ošetření převezli do nemocnice. „Hasiči taktéž evakuovali všechny obyvatele domu. Jednalo se celkem o 13 osob a jednoho psa,“ doplnila Lucie Javoříková.

O půl druhé v noci byl požár zlikvidovaný, tím však práce hasičů neskončila. „Vzhledem k velkému množství vody, která vytekla ze stupaček a zatopila byty, si velitel zásahu na místo vyžádal vysavač na vodu, kterým hasiči další hodiny vodu vysávali,“ sdělila mluvčí.

Na místo dorazil vyšetřovatel hasičů. „Šetřením zjistil, že k požáru došlo nedbalostním jednáním při vaření potravin, které se vznítily. Toto noční vaření tak uživatele bytu vyšlo velmi draho, neboť vzniklá škoda požárem a vyplavením dalších bytů a prostor byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje