Srážka osobního auta s dodávkou skončila tragicky. Může za to počasí

Při nehodě zahynul řidič osobního auta. Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Sněžení a namrzlé silnice stojí za dnešní tragickou dopravní nehodou na Pelhřimovsku. Jeden člověk při ní přišel o život, další lidé skončili v nemocnici. Policisté nabádají řidiče k opatrnosti.

Hlášení o nehodě, která se stala nedaleko Komorovic, přijali policisté dnes krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. „Šestadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia nezvládl na zasněžené silnici řízení vozidla, dostal smyk, ve kterém vyjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím dodávkovým vozidlem,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místo okamžitě vyrazili jak záchranáři, tak i policisté a hasiči. Zranění řidiče osobního vozu byla však tak vážná, že mu již nebylo pomoci. V dodávce cestovali dva dospělí spolu s malým dítětem. Řidiče dodávky ošetřili záchranáři na místě, dítě i spolujezdce převezli k ošetření do pelhřimovské nemocnice. Další okolnosti tragické dopravní nehody policisté vyšetřují.

V souvislosti s počasím dále apelují na řidiče, aby situaci nepodceňovali. „Měli by jezdit opatrně, a to zejména na silnicích nižších tříd, které mohou namrzat. Silnice v našem kraji jsou ale zatím sjízdné, problémy měly kamiony na nájezdu na dálnici D1 u Humpolce a poté na silnici mezi obcemi Rozkoš a Skála,“ dodala Dana Čírtková.