Do sběrny šrotu jeli potmě Krnovem a doufali, že je nikdo neuvidí

Foto: pxb

KRNOV – Případ muže a ženy z Krnova, kteří potřebovali nekonvenčním způsobem dopravit autem do pobočky sběrných surovin vozík s kovovým šrotem, skončil tento týden v policejním správním řízení. Pro pár korun za staré železo se dvojice dopustila přehlídky dopravních přestupků

V podvečer 28. ledna se dvojice z Krnova rozhodla odvézt do sběrny vozík s kovovým šrotem. Protože ale zúčastnění moc dobře věděli, že mají jistý technický problém s automobilem, projížděli městem autem s připojeným vozíkem bez rozsvícených světel. Přesně v tu chvíli na sebe upozornili hlídku městské policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vůz navíc neměl ani registrační značku. Když policisté auto zastavili, uviděli, že má za sebou vozík plně naložený kovovým šrotem. Ten byl však k vozu připevněn proti předpisům, a to pouze lanem,“ uvedla mluvčí města Krnova, Dita Círová.

To ale nebylo vše, čím zvláštní posádka strážníky toho večera překvapila. Dalším přestupkem, kterého se strážníci ze strany lidí v autě dočkali, bylo dítě v rukou, které držel spolujezdec řidičky na předním sedadle.

„Jedeme jen do nedaleké sběrny a doufali jsme, že potmě si nás nikdo nevšimne,“ říkala na obhajobu celé akce řidička auta. Strážníci ji však poučili, že se svým jednáním dopustila hned několika přestupků a v jízdě autem nemůže pokračovat.

Poté na místo přijela hlídka Policie České republiky, která dohlédla jak na to, aby nevyhovující přívěsný vozík byl odstaven, tak na to, aby spolujezdec nepokračoval v jízdě autem s malým dítětem na klíně.