Krabičku s pervitinem ukrýval ve spodním prádle

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

NÁCHODSKO – Královéhradečtí celníci si při své práci v polském příhraničí vytipovali v minulých dnech ke kontrole vozidlo Audi A3 a v něm mladý pár z Polska. Při prohlídce řidiče pomáhala speciálně vycvičená fena.

Osmadvacetiletý muž a sedmnáctiletá dívka při kontrole tvrdili, že přes hranici nepřevážejí žádný alkohol, cigarety, tabák nebo drogy. „Tvrzení řidiče však záhy vyvrátila Bonny, služební fena speciálně vycvičená na vyhledávání omamných a psychotropních látek, jež spolehlivě označila úkryt v jeho rozkroku,“ říká tisková mluvčí celníků Jitka Fajstavrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž ze svého spodního prádla dobrovolně vyndal černou plechovou krabičku, ve které v plastovém sáčku ležely 4 gramy metamfetaminu. Polák se hájil tím, že ho má pro svou potřebu a do České republiky si vyjel s přítelkyní zakouřit.

„Za trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy hrozí muži trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest,“ dodává tisková mluvčí.