Nemocnice ve Frýdku-Místku nemá dost vakcín a ruší termíny očkovaní

Ilustrační foto

FRÝDECKOMÍSTECKO – Nemocnice ve Frýdku-Místku vydala důležité upozornění, které se týká rušení termínů očkování. Kvůli opoždění dodávek vakcín proti nemoci Covid-19 ruší nemocnice, počínaje dneškem, některé termíny očkování občanů ve věku nad 80 let.

„K tomuto kroku jsme nuceni přistoupit, jelikož nemůžeme zaručit včasné dodání požadovaného množství vakcín do naší nemocnice. Za komplikace se lidem omlouváme,“ uvádí nemocnice na svých webových stránkách.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Zrušeny jsou termíny prvních očkovacích dávek v období od  1. února do 12. února 2021. Druhé dávky se ale i v tomto období lidem očkovat budou.

Nemocnice bude klienty kontaktovat e-mailem, kde je na zrušení termínu upozorní. „Kdo nemá e-mail, obdrží informaci prostřednictvím telefonu,“ sděluje dále management nemocnice.

Registrace na očkování se tímto krokem lidem naštěstí nezruší. Dojde jen k posunutí termínu s tím, že jakmile budou uvolněny nové termíny, budou zaregistrovaní zájemci o očkování o nich informováni opět e-mailem nebo telefonicky.

Případné informace občanům sdělí nemocniční koordinátor očkování na telefonní lince 605 183 058. Ta je v provozu 1. února od 10,00 hod.