Nový Jičín podpoří podnikatele, jsou připraveny konkrétní kroky

Ilustrační foto: Bílková K.

NOVÝ JIČÍN – Město podpoří podnikatele, na webových stránkách již připravil konkrétní formuláře. Jak a do kdy se přihlásit?

Město podpoří místní podnikatele.  Od 1. února do 22. února mohou podnikatelé žádat o finanční dar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Připravili jsme už druhou výzvu pro podnikatele, první proběhla na jaře, kteří působí na území našeho města. Uvědomujeme si, že výše příspěvku je podporou spíše symbolickou, ale v rámci městského rozpočtu jsou dva milionů korun, což je celková suma vyčleněná na aktuální dary, nezanedbatelná. Do podpory podnikatelů, respektive na snížení dopadů epidemie na jejich živnosti, jsme už investovali okolo šesti milionů korun,“ upřesnil místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

Finanční pomoc je určena všem, jejichž provozovny byly od 18. prosince anebo od 28. prosince 2020 uzavřeny. Formulář žádosti je ke stažení na webových stránkách města. O chystané podpoře podnikatelů jsme informovali také dříve v jednom z našich článků.