Oheň zničil mobilheim, při požáru uhynuli pes a kočka

Ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Pět hasičských jednotek vyrazilo likvidovat požár mobilního domu, ke kterému došlo uplynulý pátek v odpoledních hodinách. V ohrožení byla také připojená přístavba, zvířata a zaparkovaný automobil.

K události došlo o půl třetí odpoledne v Dolním Lánově.  Po příjezdu na místo začaly jednotky oheň okamžitě likvidovat, ale mobilheim, se už nepodařilo zachránit. Hasiči požár uhasili během necelé hodiny, žádná osoba při něm nebyla zraněna, ale vinou ničivých plamenů uhynuli pes a kočka.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vyšetřovatel podrobným ohledáním požářiště zjistil, že událost zapříčinilo nevhodné provedení kouřovodu kamen na pevná paliva. Škoda byla vyčíslena asi na 250 tisíc korun,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová. Hasiči pohotovým zásahem ochránili před požárem připojenou přístavbu, zaparkované auto, materiál a také králíky z vedlejší králíkárny.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a také dobrovolné jednotky z Hostinného, Lánova a Horního Lánova.

foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje
foto: HZS Královéhradeckého kraje