Opilec ve Zlíně skákal po autech a chtěl se prát se strážníky

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Nepříjemné setkání s agresivním opilcem má za sebou hlídka zlínské městské policie. Incident vygradoval do té míry, že ho strážníci museli zpacifikovat pomocí donucovacích prostředků. O události informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Na sedmačtyřicetiletého muže ze Zlína, který na sídlišti Jižní Svahy naskakoval na zaparkovaná auta, narazila ve čtvrtek. „Dotyčný, u nějž docházelo k prudkému střídání nálad, byl velmi vulgární a hlídce Městské policie Zlín tvrdil, že o nic nejde, protože se s majiteli aut zná, dále, že v noci poleze po laně na střechu mnohapodlažního bytového domu, že je naprosto střízlivý, že venčil psa, že má u sebe devítku a tak dále. Zorientovat se v jeho myšlenkových pochodech a ve zmatené komunikaci bylo pro střízlivého velmi obtížné, protože zjevně podnapilý muž nešetřil vulgarismy a jeho myšlenkové obraty nebyly úplně pozemského původu,“ vylíčil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vše skončilo v té chvíli, kdy se agresor pokusil udeřit jednoho ze strážníků. Hlídka mu v tom zabránila použitím donucovacích prostředků, a tak další okamžiky strávil v poutech. „Orientační vyšetření u něj poté prokázalo na 3,2 promile alkoholu v organizmu, a protože nedokázal kontrolovat své chování, převezli jej strážníci po vyšetření lékařem k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Předtím ale vyrozuměli majitele vozidel, s nimiž opilec přišel do kontaktu. Ti naštěstí žádné zásadní poškození nezjistili,“ uzavřel Pavel Janík.