Plzeňský kraj spouští informační linku o očkování. Pomohl mu Plzeňský Prazdroj

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

PLZEŇSKÝ KRAJ – Pokud patříte mezi ty, kteří tápou a jsou jim informace ohledně očkování proti Covidu-19 nepříliš srozumitelné, máte šanci vše napravit. Plzeňský kraj ve spolupráci s Plzeňským Prazdrojem spouští speciální telefonní linku.

Na ni budou moci občané volat s dotazy týkající se očkování. „Nabídka Plzeňského Prazdroje mě velmi potěšila a jsem ráda, že občanům můžeme poskytnout další službu, díky které budou mít informace o očkování velmi snadno dostupné. Na infolince jsou připraveni proškolení operátoři, kteří zodpoví obecné dotazy k očkování. Mezi časté otázky patří například – jaká je lhůta pro přeočkování druhou dávkou vakcíny, kde jsou očkovací centra a jaká jsou bezbariérová, jaké jsou kontraindikace pro očkování a podobně. Na tyto a mnoho dalších dotazů jsou operátoři od pondělí připraveni odpovídat,“ vysvětluje hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Telefonní linka 377 062 377 je v provozu od 1. února 2021 a fungovat bude od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 15:30 hodin. Linku budou obsluhovat čtyři proškolení operátoři, kteří absolvovali stáž a školení ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Infolinka není určena pro rezervaci termínu očkování, ale slouží pro podávání informací týkající se očkování. „Od začátku koronavirové krize se snažíme maximálně pomáhat a spolupracovat s Plzní i Plzeňským krajem. V loňském roce jsme poskytli zdravotníkům stany, v nichž byla budována odběrná místa pro testování na Covid-19, a spolu s tím i dezinfekci. Je pro nás přirozené pomoci i nyní, kdy začíná očkování, a zlepšit tak informovanost lidí v regionu,“ říká manažer oddělení turismu Plzeňského Prazdroje Rudolf Šlehofer.