Pokus o srážku s kamionem byl úmyslný, mladík chtěl spáchat sebevraždu

Řidič unikal policejním hlídkám, až nakonec havaroval. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Případ noční honičky z minulého týdne má dohru. Na základě výpovědí svědků obvinili policisté mladého řidiče z pokusu o vraždu. Pokud bude odsouzen, může tak skončit až na dvacet let za mřížemi.

O případu, který začal v pondělí 25. ledna krátce po půlnoci, jsme již informovali. Třebíčská policejní hlídka se neúspěšně pokusila zastavit Škodu Felicii. Její řidič z místa ujel, poté opustil město a ujížděl směrem na Telč. Policisté jej pronásledovali, ale dohnat se jim ho nedařilo. Vůz nakonec za Krahulčím havaroval, když vrazil do kamenného podstavce. Řidič i spolujezdec vyvázli bez zranění.

Třiadvacetiletý mladík nevlastnil řidičák, auto bylo jeho matky. Testy na alkohol i drogy měl negativní. Policisté se zaměřili na moment, kdy se před Želetavou škodovka málem srazila s kamionem. Jeho řidič, který se přihlásil na výzvu veřejnosti, vzápětí potvrdil, že mu auto ve velké rychlosti vjelo přímo do dráhy.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Z důkladného šetření a výslechů svědků jednoznačně vyplynulo, že muž chtěl spáchat sebevraždu tím, že se s vozidlem snažil ve vysoké rychlosti najet na protijedoucí nákladní vozidlo. Ke střetu naštěstí nedošlo, protože se spolujezdci podařilo na poslední chvíli strhnout volant a střetu zabránit,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Mladý řidič, který se rozhodl tímto způsobem skoncovat se životem, nebral žádný ohled na svého mladšího spolujezdce. Kriminalisté jej proto obvinili z pokusu o vraždu.

Vzápětí nato rozhodl soudce o vazebním stíhání, a tak mladík putoval již ve čtvrtek 28. ledna do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny a odsouzení může pobýt dvanáct až dvacet let ve vězení.