Řidič podcenil sněžení, auto se stalo neovladatelným. Škoda je čtvrt milionu

Ilustrační foto

VELKÝ BERANOV – Předjíždění se málem stalo osudným řidiči na D1 jedoucím směrem na Brno. Nehoda, která měla dramatický průběh, nakonec skončila bez vážných následků. Hmotná škoda se však vyšplhá hodně vysoko.

K nehodě došlo v pátek 29. ledna před čtvrtou hodinou ráno. Provoz na D1 nebyl v těchto hodinách hustý, a to zřejmě pobídlo třiačtyřicetiletého řidiče vozu Mercedes Benz Sprinter k rychlé jízdě. Hodně však podcenil nepříznivé počasí, když se navíc rozhodl předjíždět nákladní soupravu.

Díky zasněžené a kluzké vozovce se řidiči řízení zcela vymklo z rukou, a tak najel až do středu travnatého pásu. „Ve smyku s vozidlem přejel přes celé těleso dálnice, kde následně narazil pravou přední částí vozidla do ocelových krajových svodidel, od kterých se odrazil, a opět přejel přes celé těleso dálnice a narazil levou přední částí vozidla do středových svodidel,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Je s podivem, že se řidič při těchto manévrech vůbec nezranil. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku, žádné stopy alkoholu nenašli. Závažná je pouze výše škody, která byla policisty odhadnuta na minimálně 250 tisíc korun. Částka zahrnuje nejen poškození vozidla, ale i dopravní infrastruktury na místě nehody.