Strážníci dopadli dva sprejery

Ilustrační foto

BRNO – Dva údajné sprejery dopadla hlídka městské policie ve Věstonické ulici. Jeden z nich první popřel, že pomaloval sloupy veřejného osvětlení, nakonec ho ale dostihlo svědomí a přiznal se.

Strážníci si všimli v neděli odpoledne cyklisty, který poté, co je spatřil, zmizel ve křoví a hned z něj vyšel. Po boku kamaráda jim tvrdil, že mu tam jen něco vypadlo. „Hlídka v křoví našla hromádku několika fixů různých barev a muž přiznal, že je tam odhodil,“ řekl tiskový mluvčí Pavel Šoba. Barvy se shodovaly s čerstvými nápisy na sloupech veřejného osvětlení a muž měl od nich také špinavou ruku. Nejprve popřel, že by sloupy pomaloval, nakonec však dodal, že ho tíží svědomí z toho, co provedl. Jelikož ale svědci viděli, co se stalo, strážníci případ předali republikovým policistům a oba aktéři jsou nyní podezřelí z trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.