Toxi tým zasahoval u dealerů v Jablonci nad Nisou

JABLONECKO – Kriminalisté speciálního týmu „Toxi“, který byl v březnu 2014 zřízen při Krajském ředitelství policie Libereckého kraje, zasahovali počátkem minulého týdne v jednom z bytů v Jablonci nad Nisou. Uvnitř bytu zadrželi partnerskou dvojici, která prodávala drogy.

32letého muže a jeho o rok starší družku kriminalisté už několik měsíců zpětně monitorovali z důvodu podezření páchání trestné činnosti v souvislosti s prodejem drog, které se oba dopouštěli po dobu několika let. „Při pondělním zadržení obou partnerů zajistili kriminalisté v bytě téměř 80 gramů pervitinu včetně obalů a marihuanu v množství 4,1 gramu včetně obalu, které budou podrobeny znaleckému zkoumání. Dále zde zajistili také elektronické váhy a velké množství tzv. narkosáčků, sloužících k distribuci omamných a psychotropních látek,“ upřesnila policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Následující den kriminalisté zahájili trestní stíhání obou zadržených za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státnímu zástupci byl podán podnět na vzetí obou obviněných do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následně podaným návrhům vyhověl a oba poslal do vazby. Obviněné 33leté ženě za spáchání uvedeného zločinu hrozí trest odnětí svobody až na 10 let a jejímu partnerovi za spáchání přečinu trest odnětí svobody až na 5 let.

Foto: Policie ČR