V Rožnově otevřeli stacionář pro osoby s mentálním handicapem

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM- Nově otevřený stacionář Naděje je zde od ledna pro osoby s poruchou autistického spektra a kombinovaným zdravotním postižením ve spojení s chováním náročným na péči. Denní stacionář je k dispozici také obyvatelům Valašského Meziříčí a jeho blízkého okolí.

Zájemci můžou přijít na adresu Ostravská 1389, kde je pro ně v rodinném domě připraven denní stacionář. Otevřeno mají každý den od 7 do 15 hodin a uvítají zde osoby ve věku od 15 do 45 let. Zaměstnanci můžou nabídnout podporu a rozvoj sebeobsluhy, terapeutický program s pracovními činnostmi a aktivitami, umožňují trávit čas v podnětném prostředí, zažívat nové zkušenosti, setkávat se s vrstevníky, zdokonalovat se v dovednostech nebo jen relaxovat.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Obdobná služba v blízkém okolí dosud chyběla. Vzhledem k tomu, že ji nelze zajistit v každé obci s rozšířenou působností, od počátku jsme vznik rožnovského denního stacionáře podporovali. Věříme totiž, že jeho služeb využijí také potřební občané a rodiny z Valašského Meziříčí,“ doplňuje místostarostka Zdislava Odstrčilová. Jelikož je péče o osoby s těmito postiženími velmi psychicky i fyzicky náročná, díky pobočce stacionáře Naděje budou mít rodinní příslušníci k dispozici službu, která jim pro jejich milované zajistí adekvátní a podnětné prostředí a oni sami si budou moci chvilku odpočinout. Pro zájemce jsou vytvořeny webové stránky, více informací se dozví také na telefonu 775 889 667 nebo e-mailu  stacionar.roznov@nadeje.cz