Areál letního koupaliště se dočká nového bazénu s vyhřívanou vodou

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V areálu letního koupaliště ve Valašském Meziříčí se bude v následujících dvou letech budovat. Na místě bazénové díry vznikne nový bazén s vyhřívanou vodou, tobogánem či skluzavkou. Předpokládané náklady na stavbu jsou necelých 65 milionů korun.

Koupaliště každoročně navštíví v průměru 30 tisíc plavců, podle radnice je ale kapacita nedostatečná. Díra po plaveckém bazénu je nefunkční od roku 2006, proto zastupitelé schválili na svém posledním zasedání zahájení rozsáhlé investice do areálu. „Stávající díru vyplní nerezová bazénová vana s hloubkou 1,2 metru doplněná o 16metrovou skluzavku, 75metrový tobogán, vodní atrakce a starší návštěvníci jistě ocení lehátka a sedátka s perličkou. Vodu v bazénu bude ohřívat nová tepelná přípojka a rekonstrukcí projde také vstup do areálu letního koupaliště,“ upřesnil starosta Robert Stržínek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Plánovaná rekonstrukce započne během letošního roku s dokončením v roce 2022. V tomto roce se počítá s proinvestováním třetiny nákladů. Díky vyhřívané vodě se prodlouží plavecká sezona a stavební práce se nedotknou letního provozu. Momentálně mají bazény kapacitu 320 osob, ta se zvýší na 580 osob a denní kapacita z původních 1600  na 2300 návštěvníků. Nový bazén bude mít plochu 800 metrů čtverečních.