Brněnští strážníci dezinfikují prostory pro veřejnost a dohlížejí u nemocnic

Zdroj: MP Brno

BRNO – Brněnští strážníci dokazují, že motto pomáhat a chránit nejsou jen plochá slova. Pravidelně dezinfikují prostory na úřadech, dohlížejí u nemocnic a hlídkují u objektů pro karanténní pobyt osob bez domova.

Strážníci nabídli magistrátu pomoc při hubení virů a ten ji přijal. Důkladnou očistou procházejí místnosti registru silničních vozidel, správa poplatků za komunální odpad i magistrátní budova na Malinovského náměstí. Profesionální dezinfekční přípravek se rozprašuje pomocí generátoru teplé mlhy, některé části stroje se zahřívají na teploty několik stovek stupňů, je tedy nutná opatrná manipulace. Proto strážníci provádějí úkony ve dvojici a na základě proškolení od odborníků hasičského záchranného sboru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Prostory dezinfikují jednou týdně po skončení úředních hodin. Používají k tomu profesionální a zcela bezpečný přípravek, jenž účinkuje na viry, bakterie i plísně,“ přiblížil Pavel Čermák, vedoucí odboru pořádkových útvarů městské policie. Po nanesení aerosolu se všechny místnosti odvětrávají a je možné se v nich pohybovat bez omezení. Ošetřovat prostory v úředních budovách budou strážníci do odvolání. Aplikace trvá několik hodin.

Kromě dezinfekce ale hlídky pomáhají zvládat pandemii koronaviru i jinak. Už na jaře v nouzovém stavu dohlížely u nemocnic, na odběrových testovacích místech, pomáhaly u lékáren a staraly se o klid na úřadech. Nyní nepřetržitě hlídkují u objektů pro karanténní pobyt osob bez domova, na žádost zdravotníků a sociálních pracovníků vyjíždějí k agresivním osobám, u kterých je podezření na onemocnění covid-19. Z toho důvodu městská policie vyčlenila speciální skupinu strážníků, kteří asistují zdravotníkům při převozech rizikových osob a zasahují u agresivních pacientů v nemocnicích.