Brno nakoupí do stanice v Líšni dvě požární cisterny

Ilustrační foto

BRNO – Brno koupí dvě nové prvovýjezdové požární cisterny CAS 20 s příslušenstvím pro brněnské hasiče. Finanční prostředky na nákup byly schváleny Zastupitelstvem města Brna.

Cisterny budou sloužit na stanici v Líšni. „Jsme velmi rádi, že můžeme hasičský sbor podpořit v modernizaci cisteren. Auta, která budou speciálně vybavena k dlouhodobým zásahům a budou splňovat všechny potřebné atesty, by měla začít sloužit v prosinci letošního roku,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Provovýjezdová hasičská vozidla jsou určena na okamžitý zásah nejen v místě požáru, ale i u dopravních a technických nehod či celé řady jiných zásahů. Celková částka, kterou město za cisterny zaplatí, je 13,2 milionu. Nákup je realizován v souladu s Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně. Od roku 2018 již město zakoupilo jihomoravským hasičům šest cisternových automobilových stříkaček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.