Cizinci přicestovali na podvozku kamiónu. Hazardoval tak i patnáctiletý chlapec

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – Velmi nebezpečná cesta dvojice cizinců z Libye na podvozku kamionu skončila v pondělí odpoledne na bývalém hraničním přechodu Lanžhot.

Hlídka jihomoravské cizinecké policie tam v podvozku kamiónu s bulharskou registrační značkou objevila dva muže ve věku čtyřicet jedna a patnáct let. Neměli doklady a policistům přiznali, že pochází z Libye. „Policisté migranty zajistili a zjišťují okolnosti jejich cesty. Především se budou zajímat, kdy a kde se do podvozku náklaďáku dostali a zda o jejich hazardérském počínání měl šedesátiletý bulharský řidič kamiónu a jeho o čtyři roky starší spolujezdkyně jakékoliv informace,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podobných nelegálně cestujících cizinců zadrželi cizinečtí policisté v minulých dnech několik. Jen na jihu Moravy byly v letošním roce zadrženy více než tři desítky cizinců. V celé republice pak skoro sto padesát. Nejvíce jich pochází z Afghánistánu. Většina z nich cestovala na ložné ploše kamiónů nebo na jeho podvozku.