Dopravu v Pardubickém kraji komplikuje ledovka, nesjízdná je část silnic v Železných horách

PARDUBICKÝ KRAJ – Podle varování meteorologů hrozí na silnicích až do dnešního poledne tvorba ledovky z mrznoucího deště. V Železných horách v Pardubickém kraji nejsou některé úseky silnic kvůli náledí sjízdné. Již od brzkého rána došlo k velkému množství dopravních kolizí.

Ve výše položených oblastech Pardubického kraje jsou kluzké silnice, v Železných horách jsou některé úseky kvůli náledí zcela nesjízdné. „Řidiči by tam raději neměli několik hodin vůbec vyjíždět,“ uvedl dnes ráno pro ČTK vedoucí cestmistrovství Správy a údržby silnic v Třemošnici, které má oblast na starosti. V terénu jsou všechny sypací vozy.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Pod ledem jsou silnice v místech, kde se nesolí, okolo Nasavrk, Trhové Kamenice, Horního Bradla a směrem na Seč. Je mlha, navíc mrholí, a na promrzlých vozovkách se tvoří náledí. Na silnici I/37 u Nasavrk se brzy ráno před půl šestou stala hromadná dopravní nehoda, při níž se srazilo sedm vozidel – tři osobní vozy, dodávka a dvě nákladní auta. Došlo ke zranění dvou osob. Místo je uzavřené a podle policejních informací bude do 11:30 neprůjezdné.

Policie eviduje jen do půl desáté dopoledne na 20 dopravních kolizí. V 7 hodin ráno došlo na křižovatce Krouna-Rychnov ve směru na Borovou k dopravní nehodě dvou vozidel. Dvaasedmdesátiletý řidič osobního vozu pravděpodobně nedal přednost v jízdě jinému vozidlu. Při střetu utrpěl zranění, se kterým byl letecky transportován do fakultní nemocnice. Provoz byl v místě nehody řízen kyvadlově.

Kluzké cesty jsou také v okolí Lanškrouna, Skutče a Ústí nad Orlicí. Úsek státní silnice 1/11 Jablonné nad Orlicí – Červená Voda je sjízdný pouze se sněhovými řetězy.

Foto: Policie ČR