Dvaaosmdesátiletý řidič nedal přednost v jízdě náklaďáku, způsobil tak dopravní nehodu

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Těžko říct co se právě honilo hlavou staršímu řidiči, když udělal závažnou chybu. Na místě přišel o technický průkaz a ještě zaplatil pokutu.

K nehodě došlo toto pondělí ve dvě hodiny odpoledne. Řidič vozidla Peugeot vyjížděl z vedlejší silnice od Předměřic nad Labem a na křižovatce nedal přednost právě projíždějícímu nákladnímu vozidlu značky Volvo s návěsem, které jelo po hlavní silnici směrem na Jaroměř.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obě vozidla se střela a bylo velkým štěstím, že se nikdo nezranil. Policisté oběma řidičům provedli dechovou zkoušku, která byla s negativním výsledkem. Na peugeotu byly shledány značné technické závady, policistům nezbývalo nic jiného než řidiči odebrat technický průkaz vozidla. „Na peugeotu byla odhadnuta škoda na 40 tisíc a na návěsu 30 tisíc korun. Nehodu příslušníci vyřešili na místě uložením pokuty ve výši 1100 korun,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

O likvidaci následků bouračky se postarala profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. „Pomáhala také drážní jednotka Správy železnic z Nymburka, která se zrovna kolem nehody vracela z jiného zásahu,“ říká tisková mluvčí hasičů Martina Götzová.

foto: Policie ČR