Kraj Vysočina chystá očkovací centra, největší bude v Jihlavě

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – V krajských nemocnicích probíhá první fáze očkování proti covid-19. Po naočkování zdravotníků, klientů pobytových sociálních zařízení a seniorů přijdou na řadu ostatní občané. Největší očkovací centrum zřídí kraj v Jihlavě.

K vakcinaci využije Nemocnice Jihlava prostory Vědeckotechnického parku v průmyslové zóně Hruškové Dvory. Jedná se o 1300 mbezbariérového přízemí, kde jsou prostory bez větších úprav připraveny k okamžitému využití. „Počítáme s tím, že připravíme k provozu deset očkovacích ordinací, každou s kapacitou 8–10 osob za hodinu,“ sdělil náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný s tím, že personál bude sestaven z lékařů, sester, administrativních pracovníků a také servisních zaměstnanců, kteří budou zajišťovat zásobování a úklid, ale i působit jako asistenti nebo koordinátoři.

Očkovací centrum by mělo být otevřeno v polovině března. Očkovat se zde bude 12 hodin denně sedm dní v týdnu, předpokládaná denní kapacita je až na 1000 osob. Při návštěvě centra bude veřejnost moci využívat přilehlá parkoviště sousedních firem, město Jihlava navíc přislíbilo posílení linek MHD na blízké zastávky na Polenské ulici.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Náklady na provoz centra bude jako provozovatel hradit Nemocnice Jihlava, zároveň na ně dostane příspěvek od kraje. Pronájem prostor nabídl vzhledem k účelu majitel objektu za 1 korunu.

Velká očkovací centra na území Kraje Vysočina:

Jihlava, Vědeckotechnický park, Hruškové Dvory

Pelhřimov, Kulturní dům Máj (k 15. 2. 2021)

Třebíč, Kulturní dům Fórum

Žďár nad Sázavou, Sportovní hala TJ Žďár nad Sázavou, Bouchalky

Havlíčkův Brod, v jednání je objekt Kulturního domu Ostrov