Měl dvouletý zákaz řízení, přesto vyjel a převrátil auto na střechu

HAVLÍČKŮV BROD – Nehodu zaviněnou řidičem, který neměl za volantem co dělat, řešili o víkendu havlíčkobrodští policisté. Řidič nevybral zatáčku a skončil s převráceným autem. Nyní je podezřelý z trestného činu, a pokud se mu prokáže, mohl by jít až na dva roky do vězení.

Nehoda se stala v neděli 31. ledna kolem desáté hodiny dopoledne na silnici mezi Havlíčkovým Brodem a Krátkou Vsí. Dvaatřicetiletý řidič Alfy Romeo, který přijížděl od Havlíčkova Brodu, nezvládl projet zatáčkou, najel na krajnici a poté vrazil do svodidel. „Následně vozidlo vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do břehu koryta potoka a převrátilo se na střechu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič vyvázl s lehčím zraněním, záchranáři jej ošetřili na místě. Jeho dechová zkouška ukázala 0,12 promile alkoholu. Policisté navíc zjistili, že muž má od loňského září zákaz řízení a až do srpna 2022 neměl sednout za volant. Jelikož zákaz nedodržel, je podezřelý z maření úředního rozhodnutí, a to pro něj může znamenat i nepodmíněný trest.