Na Kamenném vrchu vzniknou nové bytové jednotky

Zdroj: město Brno

BRNO – Radní doporučili zastupitelům schválit směnu pozemků na Kamenném vrchu a Pekařské, na kterých by mohly vyrůst nové byty. Díky tomu by se zcelilo území a pro obyvatele by byla připravena stovka družstevních bytových jednotek. Brno díky směně nabyde od společnosti IMPERA pozemky v Novém Lískovci a kolem křižovatky Pekařské a Anenské.

V únoru město vybralo projektanta, vítězem se stal Atelier 99. Do dvou let by mohlo být hotové stavební povolení a kolaudace by proběhly v roce 2025. „Smlouva s projektantem bude obsahovat podmínku, že cena za metr čtvereční čisté podlahové plochy nesmí přesáhnout 60 tisíc korun. Snahou města je totiž dosáhnout co nejdostupnější ceny družstevních bytů,“ popsal náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. Projektové práce a autorský dohled vyjde Brno na 28 milionů. I. etapa počítá s výstavbou 350 bytů nad ulicí Petra Křivky v lokalitě Kamenný vrch, náklady se předpokládají ve výši 1,75 miliardy korun. Kromě výstavby bytových domů proběhnou také realizace technické a dopravní infrastruktury včetně parkování. Město také jedná o tom, že by jeden z domů zaplatila ze svého rozpočtu a poté ho provozovala jako dům s pečovatelskou službou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.