Nedokázal přestat s výrobou a distribucí drog, soud ho poslal za mříže

JESENÍK – Hlídka celníků v blízkosti hraničního přechodu s Polskem na Jesenicku minulý týden přistihla 39letého muže z Jihlavska jako spolujezdce v osobním autě při převozu léků užívaných k výrobě pervitinu. Muž byl v minulosti již opakovaně odsouzen za výrobu a distribuci drog, soudu proto došla trpělivost a poslal ho rovnou za mříže.

Devětatřicetiletý muž z Jihlavska byl minulý týden přistižen hlídkou celníků jako spolujezdec v osobním autě v blízkosti hraničního přechodu s Polskem na Jesenicku při převozu léků hojně užívaných k nelegální výrobě pervitinu. „Policisté u něj zadrželi na 30 blistrů léčiva, které by postačilo k výrobě zhruba dvanácti gramů této drogy,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Prověřováním všech okolnostní případu vyšlo najevo také to, že měl muž v uplynulém roce distribuovat pervitin také v Praze, kde postupně vyrobil nejméně 50 gramů drogy, kterou měl užít nejen pro svou potřebu, ale také prodávat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vzhledem k tomu, že byl obviněný za stejný čin v minulosti již opakovaně odsouzen, poslal ho soud rovnou za mříže, kde si může v případě odsouzení pobýt až osm let.