Řidič Volkswagenu nedodržel bezpečnou vzdálenost a způsobil tak srážku tří aut

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Policisté vyrazili řešit minulý pátek po půl čtvrté odpoledne dopravní nehodu, při níž byly zraněny tři osoby, které potřebovaly péči lékařů. Veškeré okolnosti celé situace nyní řeší náchodští dopravní policisté.

K havárii došlo mezi obcí Kramolna a Trubějov. Pětatřicetiletý řidič osobního auta Volkswagen nedbal na dodržení bezpečné vzdálenosti, když jel za vozidlem Ford. Při pokusu o vyhnutí se vzájemnému střetu strhl řízení do protisměru, nicméně stejně do fordu narazil, a navíc se střetl s protijedoucím autem Hyundai. „Při dopravní nehodě byla zraněna spolujezdkyně z vozidla Volkswagen, řidič a jeho spolujezdkyně z vozidla Hyundai, všichni byli předáni do péče lékařů,“ říká policejní tisková mluvčí Eliška Majerová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provedenou dechovou zkouškou policisté u všech tří řidičů vyloučili přítomnost alkoholu. Škoda způsobená touto událostí byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

Policie ČR upozorňuje na pravidlo 2 sekund:

Vozidla by měla mezi sebou dodržovat takovou vzdálenost, kterou ujede při dané rychlosti za dvě sekundy, což je na suché vozovce při rychlosti:

  • 50 km/h – 28 m,
  • 90 km/h – 50 m,
  • 130 km/h – 72 m.

Toto pravidlo umožňuje řidiči jednoduše svou vzdálenost kontrolovat a nemusí sledovat vzdálenost v metrech. Bezpečnou vzdálenost mezi vozidly si můžeme ukázat na následujícím příkladu – vozidlo, které jede před Vámi a mine u silnice nějaký pevný bod (například strom či dopravní značku), tak byste k danému bodu neměli dojet dříve než za dvě vteřiny. Samozřejmě záleží na stavu komunikace, na počasí, na schopnostech řidiče, ale i na stavu vozidla, pak se doba brzdění prodlužuje a je tak doporučován větší rozestup mezi vozidly.