Rožnovský T klub nabízí kulturní akce i v době covidu, nově začal s tvorbou podcastů

S herečkou Kristýnou Podzimkovou si povídal Petr Kopecký. Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Pracovníci rožnovského T klubu – kulturní agentury se od nového roku čile pustili do práce. Naplánovány mají už všechny významné letošní akce a nezahálí ani v době, kdy kulturní dění omezuje epidemie koronaviru. Posluchači si navíc mohou užít úplnou novinku.

V době zákazu pořádání živých koncertů chystá T-klub každý měsíc tři až čtyři kulturní akce přes online stream. Hlavním pořadem se nově stalo TÉČKO – kulturní podcast z Rožnova. „Rozhodli jsme se pro relativně nový formát, pro tvorbu podcastu, které mohou lidé poslouchat, kde chtějí a kdy chtějí. Je to něco jako „kultura v kapse“. Stačí pár kliknutí na mobilu nebo počítači a můžete zahájit poslech v pohodlí domova, při procházce v přírodě nebo během cestování,“ vysvětluje Jakub Sobotka, ředitel kulturní agentury T klub.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

První díly se na webu objevily začátkem loňského prosince. Od té doby si čerstvou porci TÉČKA mohou posluchači vychutnat pravidelně každé úterý. „Jedná se o náš autorský pořad, ve kterém mapujeme zajímavé osobnosti spojené s kulturním děním v Rožnově. Petr Kopecký si povídal s herečkou Kristýnou Podzimkovou, Zbyněk Terner vedl rozhovor s Petrem Fialou nejen o nové desce, Dan Stibor zvaný Ctib připravuje seriál o rožnovské alternativní hudební scéně a Alena Čípová o vážné hudbě. Pavel Jakubík zpovídá cestovatele. Neopomeneme ani další kulturní žánry,“ přiblížil Jakub Sobotka.

Povídání lidé najdou na stránkách agentury v sekci Podcasty nebo na své oblíbené hudební platformě. „Věřím, že tento typ pořadu má budoucnost a rádi bychom i v době, kdy bude kultura fungovat zase normálně, pokračovali v přípravě dalších dílů. Dalšími hosty mohou být umělci, kteří se do Rožnova rádi vracejí. Časem chceme rozšířit téma podcastů o pamětníky, a získat tak ucelený pohled na rožnovskou kulturu,“ láká Jakub Sobotka.

Podcast je zvukový pořad. Může je tvořit v podstatě kdokoliv, záleží jen na nápadu a volbě témat, která posluchače zaujmou. Nespornou předností je to, že je zdarma dostupný na celém světě. Pořad by měl jít ve svém tématu do hloubky a měl by posluchače nejen pobavit, ale také obohatit.