Silnice na jihu Čech pokryla ledovka. Záchranáři měli plné ruce práce

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Ledovka dnes ráno potrápila řidiče na jihu Čech. Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje zaznamenala od úterních ranních hodin nárůst počtu výjezdů k úrazům v souvislosti s náledím. Zároveň posádky vyjížděly k několika dopravním nehodám.

První z větších dopravních nehod se stala před sedmou hodinou ranní na Novohradsku, kdy došlo ke střetu dvou osobních aut. „Zasahovaly zde hned tři výjezdové posádky, které na místě ošetřily tři osoby se zraněním horních a dolních končetin, hrudníku a hlavy. Po stabilizaci jejich stavu je k dalšímu ošetření transportovaly do traumacentra nemocnice v Českých Budějovicích,” upřesnila tisková mluvčí zdravotníků Zuzana Fajtlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Druhá nehoda se stala o chvíli později na Českokrumlovsku. Zde došlo ke střetu tří osobních aut a nákladního vozu. Z místa nehody byla po ošetření odvezena do spádové nemocnice jedna lehce zraněná osoba.

„Ke třetí dopravní nehodě došlo na Vimpersku, kde osobní auto sjelo mimo vozovku. Záchranáři museli i zde poskytovat přednemocniční neodkladnou péči. Po veškerém ošetření transportovali zraněnou osobu s poraněním pohybového aparátu do spádového zdravotnického zařízení,” poznamenala Zuzana Fajtlová.