Středočeský kraj spustil informační web k očkování. V pátek bude tiskovka!

Foto: pixabay

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Snad o žádném tématu se v poslední době neobjevilo takové množství dezinformací, jako právě o onemocnění covid-19 a očkování proti němu. Vedení kraje proto připravilo pro své občany nový informační web.

„Je nám jasné, že v současné vypjaté situaci je pro občany velmi důležité mít spolehlivé a podložené informace. Proto jsme se rozhodli všechno potřebné shromáždit na jednom místě, speciálním webu,“ vysvětlila hejtmanka Petra Pecková. Nový web obsahuje informace o podmínkách a očkování v kraji, odpovědi na základní otázky, seznam očkovacích míst i užitečných kontaktů. Jedna část je věnovaná statistikám ohledně očkování.

Proti dezinformacím

Kraj dále zveřejnil na svém Youtube kanálu  první z videí nového seriálu bojujícího proti dezinformacím v oblasti očkování. Videa pro Středočeský kraj vytvořila First Unit a svým odborným názorem přispěli mnozí vysoce cenění odborníci. Videi provází hejtmanka Petra Pecková. Nové díly seriálu se budou objevovat každý týden na sociálních sítích kraje. Celkové náklady na dosud připravených 10 dílů činí něco přes 80 tisíc korun.

Páteční tiskové konference

Informace o aktuální situaci v kraji pak přináší každý druhý pátek tisková konference přenášená živě na Facebooku kraje. Ta další se koná 5. 2. od 9,30 za účasti hejtmanky Petry Peckové, radního pro zdravotnictví Pavla Pavlíka a krajského koordinátora očkování MUDr. Martina Poláka.

Pro občany Středočeského kraje, kteří potřebují poradit v oblasti očkování, je ve všední dny v době 8-17 k dispozici informační linka 800 710 710. Dotazy lze směřovat také na mailovou adresu covid@kr-s.cz.