Dopravní podniky spustily nový web jízdních řádů. Uvítají vaše připomínky i náměty!

PLZEŇ – Web jízdních řádů plzeňských dopravních podniků má zcela nový kabát. Ten překvapí svým novým vzhledem, je responzivní a také nabízí vyznačení nalezených spojení na mapě.

Na konci loňského roku PMDP spustily pilotní verzi nového webu jízdních řádů, otestovaly jeho funkčnost a nyní web přechází do ostrého provozu na své známé adrese https://jizdnirady.pmdp.cz. Změna se netýká jen vzhledu, ale celého systému jízdních řádů v pozadí. „Nový systém obsahuje i zcela nové rozhraní pro naše dispečery, kteří cestující informují o komplikacích v dopravě prostřednictvím mobilní aplikace, webu, e-mailu a Twitteru. V minulých letech se ukázalo, že jde o jednu z nejvíce využívaných informačních služeb. Samotný web navštíví denně v průměru okolo 10 tisíc uživatelů,“ popsal Roman Zarzycký, první náměstek primátora a předseda představenstva PMDP.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nový web je přizpůsoben i pro připojení z tabletů nebo mobilních telefonů, ale určitě nemá nahradit oblíbenou mobilní aplikaci Moje PMDP. Naopak tato aplikace začne v nejbližší době sama využívat data z nového systému jízdních řádů. „Věříme, že veřejnost přijme tuto změnu pozitivně. Z pilotního provozu jsme zatím měli samé pozitivní reakce uživatelů, kteří chválili přehlednost a zároveň jednoduché používání. Součástí jsou nově i mapy s vyznačením dopravního spojení, které chceme dále ještě vylepšovat. Inspirovat jsme se snažili u řady zahraničních poskytovatelů dopravy,“ řekl Roman Zarzycký a dodal: „Předchozí web jízdních řádů již neodpovídal požadavkům moderní doby a dnešním technickým možnostem.“

Plzeňské dopravní podniky uvítají všechny připomínky, náměty a hodnocení nového webu na emailové adrese jizdnirady@pmdp.cz.