Hejtman Kuba: Bohužel stále nevíme přesné podmínky, které plánuje Rakousko zavést pro pendlery

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Pokud bude rakouská strana požadovat povinné testování před vstupem na své území, chce Jihočeský kraj opět vyjít vstříc našim pendlerům. Hejtman Martin Kuba komunikuje s rakouskou ambasádou, aby bylo možno na nastalou situaci okamžitě reagovat.

„Chceme našim pendlerům situaci co nejvíce usnadnit. Pokud tedy bude rakouská strana testování vyžadovat, jsme připraveni opět posílit víkendové testovací kapacity ve většině jihočeských nemocnic,“ ubezpečil jihočeský hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Dodal, že je ve spojení s rakouskou ambasádou, kde reálný stav věcí intenzivně zjišťuje. „Zatím nemáme oficiální stanovisko rakouské strany a není tedy ani jasné, zda se bude jednat o PCR nebo Ag testy, ani zda bude nutné mít test k přejezdu, nebo jej dělat až na rakouské straně. Nicméně platí, že jakmile bude situace jasná, jsme připraveni na ni okamžitě zareagovat a pendlerům vyjít vstříc uvolněním víkendových testovacích kapacit,“ uvedl Kuba.

Tisková zpráva