Muzeum prosí veřejnost o pomoc

Foto ilustrační

TRUTNOVSKO – I když brány muzea musí zůstat pro veřejnost momentálně uzavřeny, uvnitř je stále živo. Připravuje se jak výstava k výročí města, tak i výstava o nuceně nasazených v místní továrně. Instituce se proto obrací na veřejnost s prosbou o pomoc.

Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem vzhledem k epidemiologické situaci své návštěvníky zatím bohužel přivítat nemůže, připravuje pro ně ale zajímavé akce. Letos je tomu přesně 750 let od první písemné zmínky o městě, v souvislosti s tímto výročím vzniká nová výstava. V plánu je i výstava mapující nuceně nasazené v továrně Junkers. Ta se měla původně uskutečnit v dubnu, ale muzeum se ji rozhodlo přeložit na září. Nyní se obrací na veřejnost a žádá ji o pomoc. „Prosíme občany, kteří mají doma jakékoli předměty, ať už dokumenty, fotografie či jiné materiály, které se vztahují k působení firmy Junkers ve Dvoře Králové nad Labem nebo k nuceně nasazeným lidem v továrně, zda by nám je na dobu výstavy poskytli pro pořízení jejich kopií. Rádi bychom takto získané materiály využili k dokreslení doby,“ říká zastupující ředitelka muzea Dana Humlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.