Náměstí ve Valašském Meziříčí projde velkou rekonstrukcí

Zdroj: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V letošním roce započne velká revitalizace valašskomeziříčského náměstí. Dlouho očekávaný projekt si vyžádá 62 milionů korun a dokončen by měl být v roce 2022.

„O nutnosti revitalizovat náměstí diskutovali už naši předchůdci na radnici. Jsem rád, že nám se podařilo tento záměr dotáhnout do zdárného konce a letos s tolik očekávanou a potřebnou opravou konečně začneme,“ komentuje akci starosta Robert Stržínek. Zastupitelé schválili vyčlenění 20 milionů korun z rozpočtu města na kompletní úpravu, kvůli náročnosti ji rozdělili do dvou let. Nyní je na řadě vysoutěžení dodavatele rekonstrukce.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

A co vše se na náměstí změní? Vybudují se nové podzemní kontejnerové stanoviště na komunální a separovaný odpad, vznikne časová osa a stopy T. G. Masaryka v centru náměstí, provést se musí také archeologický průzkum. Dále dojde k vydláždění cest, chodníků a zpevněných ploch náměstí žulovou dlažbou a kostkou, vznikne vodní prvek a pítko, stávající javory a vánoční strom pak doplní osm dalších dřevin, chybět nebudou ani lavičky, odpadkové koše či osvětlení. Náměstí, které je součástí městské památkové zóny a vzniklo zřejmě spolu s městem ve druhé polovině 13. století, se tak dočká očekávané revitalizace.