Nový Jičín sjednotil barvy, má novou vizuální identitu

Foto: Město Nový Jičín.

NOVÝ JIČÍN – Město se nově prezentuje v novém vizuálním stylu, doškol nejen ke sjednocení barev, písma, ale také symbolů na úředních dokumentech, vizitkách anebo plakátech.

Novinkou je také logo města, které vychází z původního městského znaku. Původní variantu také doplňuje i varianta, kde ruka držící zavinutou střelu nevystupuje ze štítu, nýbrž ze svislé čáry.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Snažili jsme se s pokorou a respektem přebrat štafetu všech předchozích generací Novojičíňáků, kteří se znakem pracovali. Věřím, že i díky sjednocenému vizuálnímu stylu bude komunikace města čitelnější a jasněji viditelná,“ řekl Petr Čaník ze společnosti Plus Design.

Až do současnosti město nemělo žádný sjednocený dokument definující vizuální komunikaci navenek. Je proto také vytvořen manuál, který slouží jako návod při komunikaci nejen skrze dokumenty, ale také například na sociálních sítích. Nyní se můžete podívat na nová loga města a některých organizací působících v něm.

Foto: Město Nový Jičín.
Foto: Město Nový Jičín.
Foto: Město Nový Jičín.
Foto: Město Nový Jičín.
Foto: Město Nový Jičín.