OBRAZEM: Na ledovce včera za Šternberkem havaroval autobus i traktor

Dopravní nehoda autobus

OLOMOUCKO – Na silnicích se včera v Olomouckém kraji tvořila ledovka, která řidičům komplikovala jízdu. Ke dvěma dopravním nehodám došlo včera dopoledne na silnici mezi Šternberkem a Pasekou. V prvním případě dostal smyk autobus se 16 pasažéry, ve druhém dodávka narazila do traktoru, který dostal smyk a zablokoval oba jízdní pruhy.

Na zledovatělé silnici ze Šternberku do Paseky včera havaroval autobus se 16 pasažéry. „Řidič autobusu jel od Šternberka na Komárov a při sjíždění z kopce nepřizpůsobil rychlost jízdy a při brždění na zledovatělé komunikaci dostal smyk, přejel do protisměru a narazil do domu a několika odstavených vozidel,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Žádný z pasažérů nebyl naštěstí zraněn. Škoda dosáhla 150 tisíc korun. Řidič nebyl pod vlivem alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

O pár stovek metrů dál došlo mezi Komárovem a Pasekou k další nehodě. Traktor s vlečkou dostal při jízdě z kopce na zledovatělé silnici smyk a zůstal stát přes oba jízdní pruhy. Řidič dodávky Iveco, který jel zhruba 50 až 70 metrů za ním, začal brzdit, ale auto bylo na ledovce neovladatelné a narazilo to traktorového přívěsu. Spolujezdec v dodávce nebyl připoután a při srážce narazil hlavou do čelního skla. Se zraněním byl převezen do nemocnice ve Šternberku. Oba řidiči vyvázli bez zranění, dechové zkoušky na alkohol byly u nich negativní. Škoda na vozidlech dosáhla 110 tisíc korun.

V Olomouckém kraji přijala policie na lince 158 během včerejška celkem 44 oznámení o dopravních nehodách. Většinou se jednalo o malé dopravní nehody bez zranění, u kterých nebylo zapotřebí policistů. Přesto během včerejšího dne šetřili 24 dopravních nehod, při kterých bylo 5 osob zraněno. Škoda na vozidlech dosáhla téměř 3 milionů korun. Ve 14 případech byla příčinou nehody vysoká rychlost, kterou řidiči ne přizpůsobili stavu silnice. O další vážné dopravní nehodě dvou nákladních a jednoho osobního auta mezi Šumperkem a Rapotínem se zraněním osob jsme vás informovali včera v tomto článku. Policie apeluje na řidiče, aby jezdili opatrně a počítali s delší dobou jízdy.

Dopravní nehoda autobus
Dopravní nehoda autobus
Dopravní nehoda traktor
Dopravní nehoda traktor