Odloučené pracoviště ZŠ Gebauerova na Ibsenově ulici je po rekonstrukci

Foto: MMO

OSTRAVA – Odloučená školní budova Základní školy Gebauerova se nachází na Ibsenově ulici č. 36 v Ostravě-Přívoze. Dokončení její rekonstrukce považuje Město Ostrava za jednu z nejdůležitějších investic roku 2020. Žáci se teď mohou učit v nově vymalovaných třídách a díky novým rekuperačním jednotkám mají ve třídách i čerstvý vzduch.

Rekonstrukce byla zahájena v dubnu a ukončena v prosinci 2020. „Budovu získal obvod od krajského úřadu v roce 2013 a už tehdy nebyla v dobrém stavu. Stavba nesplňovala současné energetické požadavky, ve špatném stavu byla také střecha, kde na několika místech zatékalo,“ vysvětluje nutnost rekonstrukce místostarostka obvodu, Alena Pataky.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

V budově došlo na sanaci suterénu, který je dnes suchý a děti se zde mohou opět bez obav o své zdraví učit v dílnách. Dále byla vybudována podzemní retenční nádrž, která bude jímat srážkovou vodu ze střechy.

V kotelně byly vyměněny původní plynové kotle za úspornější kondenzační. V rámci energetických úspor došlo i k zateplení budovy včetně suterénu, výměně dveří a oken, spolu s parapety.

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz do celkové rekonstrukce vložil téměř 35 milionů korun. Opravy byly spolufinancovány i Evropskou unií, konkrétně Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.