Rehabilitační dostane od města klimatizaci

Foto ilustrační

HRADEC KRÁLOVÉ – Novorozenci, děti i personál jsou zde každé letní období pod vysokými teplotami, prosby rehabilitačního oddělení byly nyní konečně vyslyšeny. Město do nich investuje přes čtvrt milionu korun.

Personál i děti bývají v létě v hradeckém denním rehabilitačním stacionáři vystavováni vysokým teplotám. Oddělení dlouho město žádalo o klimatizaci a letos by se jí mělo dočkat. Do budovy v Gagarinově ulici město pošle okolo 330 tisíc korun a instalační práce by měl být zahájeny v březnu. „Malým klientům chceme pobyt v našem zařízení alespoň trochu zpříjemnit a personálu zase odlehčit při práci. V létě dosahují teploty v této budově kolem třiceti stupňů, což není zcela optimální. Místnosti jsou navíc nešťastně situovány tak, že do nich svítí slunce prakticky od rána do večera. Klimatizace by tedy toto léto měla výrazně zpříjemnit,“ dodává primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.