V Horšovském Týně mají jednu z nejmodernějších policejních služeben v ČR

Zdroj: PČR

HORŠOVSKÝ TÝN – Policisté z Horšovského Týna se konečně dočkali. Poté, co jim byla v roce 2014 kvůli špatnému technickému stavu zrušena policejní služebna na náměstí Republiky a byli nuceni se přestěhovat do areálu územního odboru v ulici Kosmonatů v Domažlicích, jsou opět doma.

V ulici Dvořákova v Horšovském Týně byla vybudována jedna z nejmodernějších policejních služeben v celé republice, která byla slavnostně otevřena letos 1. února. Akce proběhla za dodržení všech platných hygienických opatření souvisejících s koronavirovou nákazou. „Slavnostního aktu se účastnili ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Jaroslav Vild, ředitel Územního odboru Domažlice plk. Petr Kuneš, starosta města Ing. Josef Holeček a další hosté,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Po úvodních projevech následovala prohlídka budovy, která odpovídá požadavkům moderního oddělení. „Policisté získali důstojné zázemí pro výkon služby a k tomu odpovídající prostory. Navíc se oddělení nachází téměř v centru města, což samo o sobě působí preventivně. Je přínosem nejen pro policisty, ale i pro samotné občany Horšovského Týna,“ dodala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.