V Táboře začala třetí etapa rekonstrukce Budějovické ulice

Začala třetí etapa rekonstrukce Budějovické ulice v Táboře (zdroj město Tábor / foto Vodárenská společnost Tábor)

TÁBOR – Na začátku tohoto týdne začala třetí etapa stavebních úprav Budějovické ulice. Pro řidiče to tak znamená komplikace v dopravě. Úsek od polikliniky ke Křižíkovu náměstí bude uzavřen do října, případně do listopadu.

Jak uvedl tiskový mluvčí města Luboš Dvořák, hned první den se firma pustila do bourání kanalizačních a jiných šachet. Frézování vozovky je naplánováno na dnešek. „Doprava včetně městské hromadné dopravy jezdí po objízdných trasách. Poliklinika je autům přístupná. Semafory na Křižíkově náměstí jsou nastaveny tak, aby hlavní tah byl od ulice Čsl. armády směrem na do ulice Na Parkánech či obráceně. Řidičům je k dispozici ulice Havlíčkova, ale pouze ze směru od třídy 9. května,“ popsal Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Stavební zakázka má hodnotu přes 51 milionů korun, z toho město zaplatí téměř 30 milionů korun, Vodárenská společnost Táborsko přes 19 milionů korun a Jihočeský kraj cca 2,2 milionů korun. „Cenu se podařilo výrazně snížit, protože původně představovala částku téměř šedesát osm milionů korun,“ doplnil tiskový mluvčí města.

Tak jako v předchozích etapách dojde k výměně vodovodů a kanalizace, proběhne plynofikace nemovitostí, jejichž majitelé projevili či projeví zájem. Na povrchu vznikne celkem 41 parkovacích míst, budou rozšířeny chodníky a vysazena zeleň.

Veřejnost také zajímá, kdy bude opravován úsek Budějovické ulice od sídla společnosti E.ON po železniční Černé mosty. „Pod Černými mosty se jedná o takzvanou nultou etapu, která nebude zdaleka tak časově a koordinačně náročná jako jiné etapy, proběhla by v řádu měsíců a dá se snadno objíždět. Váže však na opravu kanalizace v Údolní ulici a tam potřebujeme dokončit projektové práce. Pak bude stanoveno, v jakém časovém harmonogramu se tento úsek bude realizovat. Předpokládáme rok 2023,“ vysvětlil starosta města Štěpán Pavlík.