Věřili byste? Policisté řešili v Přerově spor kvůli nezaplaceným drogám

PŘEROV – Hned první den letošního roku došlo v Přerově ke sporu mezi dvěma narkomany. Hádka se strhla kvůli dluhu za drogy. Muž, který nedostal zaplaceno, vzal spravedlnost do svých rukou a vzal si do zástavy notebook a mobil s tím, že po zaplacení věci vrátí. Policie však klasifikovala toto počínání jako vydírání.

Hned první den letošního roku se v bytě v okrajové části Přerova strhla hádka mezi dvěma narkomany kvůli dluhu za drogy. Muž, který nedostal zaplaceno za pervitin, si přišel vyřídit své pohledávky přímo do bytu dlužníka.  Před domem potkal známého dlužníka, který měl k dispozici klíče od bytu a šel s ním dovnitř. Tady věřitel na nic nečekal a na chodbě přimáčkl dlužníka ke stěně a dožadoval se tisícikoruny, kterou mu dlužil. Aby zdůraznil svůj požadavek, propleskl ho přes tváře. „Když zjistil, že peníze nedostane dle svých představ, šel do pokoje, kde uviděl notebook s příslušenstvím a ten si vzal jako zástavu za neuhrazený dluh,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Ve stejném pokoji seděl další mladík, kterému řekl, aby mu dal svůj mobil. Ten z obavy fyzického napadení udělal, co mu řekl. Při odchodu řekl dlužníkovi, že až bude mít peníze, ať se mu ozve a věci, v hodnotě něco málo přes 3 000 korun, mu vrátí. Policie klasifikovala nestandardní vymáhání dluhu jako vydírání, za což hrozí muži až 4 roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .