VIDEO: Lupič doplatil na to, že si jako druhou oběť vybral policistu

foto: Policie JMK

BRNO – Minulý týden večer se brněnský policista večer po službě vracel domů a na rohu ulic Cejl a Ponávka ho napadl cizinec, který před okamžikem provedl jinou loupež. Policistovi se podařilo muže zadržet.

Cizinec přepadl ženu a násilím jí sebral kabelku s penězi, všemi doklady a telefonem. Svou další oběť si však dobře nevybral. Policista jej po krátké potyčce přemohl a zadržel. Pro policisty vyšetřující případ byla zarážející netečnost některých kolemjdoucích. „I když  incident viděli, poškozeným nepomohli ani nezavolali na tísňovou linku. Pomoc policistovi, který držel pachatele na místě, nakonec poskytly dvě ženy, které na místo přivolaly další policisty,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka. „Díky tomu se ukradené věci brzy vrátily přepadené ženě. Lupič naopak skončil v cele a nyní je vazebně stíhán pro zločin loupeže,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.