Zloději dostali zálusk na součástky, majitel vrakoviště je sledoval v přímém přenosu

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Naprostým fiaskem skončila výprava dvou mužů, kteří se rozhodli vykrást autovrakoviště v obci Suchá Loz na Slovácku. Nejenže jejich počínání zachytila kamera, na druhé straně je navíc sledoval sám majitel. Oběma teď hrozí osm let za mřížemi.

Pětatřicetiletý muž z Uherskohradišťska se k činu odhodlal minulý čtvrtek spolu se svým o čtyři roky mladším komplicem. „Starší z mužů nejprve v brzkých ranních hodinách přelezl oplocení areálu, poté autovrakoviště prohlédl a následně si k plotu nachystal různé autodílny v hodnotě jednapadesát tisíc korun. V noci se pak na místo vrátil společně se svým známým. Opět přelezl oplocení a přehodil přes něj tři přichystané výfuky i s katalyzátory,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Loupež skončila v momentě, kdy muži nakládali do připraveného auta první z výfuků. „Přistihli je při tom policisté, kteří byli právě ve spojení s majitelem autovrakoviště. Ten zloděje sledoval prostřednictvím průmyslové kamery,“ vysvětlila mluvčí.

Jakmile zloději uherskobrodskou hlídku spatřili, dali se na útěk. Policisté je však po chvíli dopadli.

Kriminalisté oba obvinili už druhý den. Starší z  mužů skončil ve vazbě. „Vzhledem k tomu, že se obvinění tohoto trestného činu dopustili v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí jim nyní za trestný čin krádež až osmileté vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.