Co bude s hotelem Centrum? Město vyhodnotilo nejlepší řešení!

FRÝDEK-MÍSTEK – Město vydražilo bývalý Hotel Centrum za 41 milionů korun, chtělo tak zabránit vzniku ubytovny pro chudé. Ale, co bude s hotelem dále?

Město si nechalo vypracovat studii, která hodnotí nejekonomičtější a nejefektivnější možnosti využití hotelu. Hodnoceny jsou varianty rekonstrukce, demolice a výstavby nového objektu anebo kombinaci předchozího.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Varianta rekonstrukce se jeví jako nejméně výhodná, ať už z hlediska vysokých nákladů, tak schopnosti zajistit komfortní bydlení, odpovídající dnešním standardům a předpisům,“ dodává ve studii Dita Nováková.

Nakonec byla zvolena možnost novostavby, která se v současnosti rozpracovává do dvou možných variant řešení.

„Následně bude zpracována třetí část, a to do fáze investičního záměru, který se stane podkladem pro zpracování projektové dokumentace pro územní a stavební řízení, včetně dokumentace pro provádění stavby,“ dodává tisková mluvčí města Jana Matějíková.

Již během února by mělo dojít k představení rozmístění bytových domů a konkrétnímu podání informací o počtu a velikosti bytů. Situaci nadále sledujeme a budeme Vás informovat!