Horští záchranáři v Jeseníkách zachraňovali skialpinistku z lavinového území

JESENÍKY – Ani lavinové nebezpečí neodradilo muže a ženu od toho, aby v pondělí 1. února lyžovali v zakázaném lavinovém katastru v Jeseníkách. Žena si přitom poranila nohu a vzhledem k nepřístupnému terénu a nemožnosti rychlého transportu do nemocnice požádali členové Horské služby o spolupráci leteckou záchrannou službu.

V pondělí 1. února ve 14 hodin přijal dispečink Horské služby Jeseníky žádost o záchranu skialpinistky, která si poranila nohu. Dva skialpinisté středních let (žena s mužem) lyžovali i přes vyhlášené lavinové nebezpečí ve volném terénu na okraji lavinového katastru Velkého Kotle v Jeseníkách. Na tomto chráněném území je navíc volný pohyb zcela zakázán. Vzhledem k nepřístupnému terénu a nemožnosti rychlého transportu do nemocnice požádali zasahující členové Horské služby o spolupráci leteckou záchrannou službu. Kvůli nedostupnosti vrtulníku v Ostravě a v Olomouci musel přiletět z Hradce Králové.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V Jeseníkách je aktuálně vyhlášený 3. stupeň lavinového nebezpečí, který je považován za velmi zrádný. Lavina se může uvolnit poměrně snadno, a to hlavně na strmých svazích. „I přes lavinové nebezpečí, které Horská služba vydala, se stále v tomto území pohybují lyžaři bez lavinového vybavení a hlavně se v těchto místech nemají vůbec pohybovat. Nejenom, že riskují svoje životy ale i životy záchranářů,“ apeluje Horská služba Jeseníky.