Lidé na Zlínsku byli štědří i bez koledníků. V tříkrálových kasičkách se ukrýval ohromující obsah

Ilustrační foto: T. Branda

ZLÍNSKO – Zlínská charita otevřela letošní tříkrálové kasičky. I když se lidé letos museli obejít bez klasické koledy, zůstali štědří. Celkem totiž dali dohromady více než milion korun v mincích a bankovkách.

Pokladničky mohli lidé v lednu najít umístěné ve svatostáncích, prodejnách, úřadech a dalších veřejně přístupných místech. „Charita Zlín ve 44 obcích a 4 městech zapečetila celkem 265 obalů. I když zdaleka ne všechny se zaplnily, jejich obsah je ohromující. Výnos (ne)putujících pokladniček je 1 170 434 korun! Sekunduje kasička virtuální, jejíž výnos k dnešnímu dni je 244 131 korun. Toto číslo nemusí být konečné díky trvání této formy koledy až do konce dubna,“ raduje se koordinátorka Tříkrálové sbírky na Zlínsku Pavla Romaňáková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letošní sbírkové kasičky obsahovaly 8 271 kusů mincí, což je přes 55 kilogramů kovů. Nejvíce bankovek se sešlo s portrétem Karla IV., následoval Jan Komenský, překvapením byl však i Tomáš Garrigue Masaryk. Naskládané vedle sebe by bankovky vytvořily 630 metrů dlouhou linii.

Zatímco jedna část Tříkrálové sbírky skončila, ta druhá potrvá v online prostoru až do konce dubna. Lidé na Zlínsku do ní mohou přispět převodem na účet 66008822/0800 s variabilním symbolem 77707043, online přes web sbírky nebo prostřednictvím SMS na čísle 87 777 jednorázově ve tvaru DMS KOLEDA 30, 60 nebo 90 či trvale DMS TRV KOLEDA 30, 60, 90.