Město investuje miliony do nových bytů

Ilustrační foto: T. Branda.

HRADEC KRÁLOVÉ – I když koronavirová pandemie mnohé zkomplikovala, město zatím pokračuje podle plánu. Skoro tři desítky milionů má v plánu investovat do rekonstrukce bytového domu sloužícího těm, kteří se ocitnou v tíživé životní situaci.

Jednou z letošních investic královéhradecké metropole je rekonstrukce domu na Pražské třídě v Kuklenách. V něm má vzniknout jedenáct nových bytů, které budou určeny pro rodiny s dětmi, páry nebo jednotlivce, kteří se ocitli ve špatné sociální situaci a nemají kde bydlet. Rekonstrukce bude stát okolo 29 milionů korun. „Z velké části tyto investice kryje město z vlastního rozpočtu. Pouze na bytový dům na Pražské třídě má schválenou dotaci z MPSV ve výši 21 milionů korun. Koronavirová krize má samozřejmě negativní vliv na městský rozpočet, ale zatím jsme nemuseli přistoupit na nějaké zásadní škrty v investicích a ani to neplánujeme,“ vysvětluje ekonomická náměstkyně primátora Monika Štayrová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.