Mladík chtěl spáchat sebevraždu v živém vysílání na sociální síti

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Mladík z krajského města se rozhodl na začátku tohoto týdne spáchat sebevraždu, a to v živém vysílání na sociální síti. To sledovaly desítky lidí, jeden z nich mu svým oznámením na linku 158 možná zachránil život.

V úterý kolem půl jedné v noci informoval operačního důstojníka na lince 158 mladý muž o tom, že sleduje živé vysílání na jedné z nejznámějších sociálních sítí, kde jeden z přátel, zahájil živé vysílání, ve kterém řekl, že chce spáchat sebevraždu. „Muž měl podle jeho slov u sebe nůž, který po chvíli vyměnil za sklo a začal se řezat v oblasti rukou,“ upřesnila policejní mluvčí Lenka Krausová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hlídkaři byli na místě oznámení do pár minut. Mladý muž nereagoval na bouchání dveří, a tak se policisté rozhodli pro násilný vstup do bytu. „Z oznámení bylo jasné, že jde o zdraví a život. A také šlo, muže našli s poraněními na obou rukách a následně ho předali přivolaným záchranářům, kteří ho odvezli k dalšímu ošetření,“ sdělila policejní mluvčí. Muž byl podle jejích slov pod vlivem alkoholu a za jeho jednáním stojí pravděpodobně rozchod s dívkou.