Na ostravském Výstavišti vyrůstá očkovací centrum

Foto: Magistrát města Ostravy (lk)

OSTRAVA – Osmnáct očkovacích stanovišť, kdy každé bude mít denní kapacitu 100 naočkovaných osob, vzniká v městské části Černá louka v pavilonu A. Velkokapacitní očkovací místo by mělo být v provozu 12 hodin denně.

Očkování tady začne pilotně v polovině února, ostrý provoz bude spuštěn od března. Přesný termín bude stanoven ve chvíli nasmlouvání dostatečného množství vakcín.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

“Prioritou pracoviště je zajistit dostatečnou očkovací kapacitu pro Ostravu a její okolí. Chceme centrum nejprve otestovat v pilotním provozu pro složky integrovaného záchranného systému,” uvedl primátor Ostravy Tomáš Macura.

Aktuálně jsou již hotové očkovací kóje i čekací zóna pro klienty po očkování. Mobiliář, jako židle a lehátka, dodá Fakultní nemocnice Ostrava. Centrum nyní čeká na instalaci navigačního systému, displejů, a implementaci zabezpečeného IT systému.

Plán je, že v centru bude pracovat personál čítající 500 lidí. Tento tým bude tvořen lékaři, sestrami, pracovníky záchranné služby. Část týmu bude tvořit pomocný personál, který zajistí na místě například catering, nebo úklid.