Na Tachovsku vznikne odběrové místo pro pendlery

Zdroj: Plzeňský kraj

TACHOVSKO – Pendleři na Tachovsku mohou zajásat. Na obecním úřadu v obci Rozvadov bude fungovat odběrové místo na antigenní testy. To spustí svoje služby od neděle 7. února 2021.

Plzeňský kraj využil nabídky Záchranné služby Asociace samaritánů České republiky Praha-západ, která je schopná provoz odběrového centra zajistit. „Uvědomujeme si, že situace pendlerů s ohledem na podmínky vstupu do Bavorska, je velmi složitá. Snažili jsme se proto pomoci rozšířením provozní doby stávajících odběrových center, což se podařilo zrealizovat už koncem minulého týdne, kdy bylo možné absolvovat test i o víkendu. Víme, že nejhorší je situace na Tachovsku, odkud musí pendleři dojíždět na testování desítky kilometrů. Proto jsme se dohodli na zřízení mobilního centra a také máme vyjednáno, že v neděli rozšíří svoji provozní dobu odběrové místo v laboratoři v Tachově,“ shrnuje novinky náměstek hejtmanky Rudolf Salvetr.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mobilní odběrové centrum provozované Záchrannou službou Asociace samaritánů České republiky Praha-západ, bude otevřeno na obecním úřadu v obci Rozvadov v neděli 7. února 2021 v čase 8:0018:00 hodin a v pondělí v době 5:0015:00 hodin. Následně pak další neděle a pondělí.

Odběrové místo v Tachově bude provádět odběry v neděli v čase 8:0012:00 hodin. Do pomoci s odběry se zapojí příslušníci Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Veškerá odběrová místa v Plzeňském kraji najdete ZDE.