Nejmodernější tramvaje z plzeňské Škodovky zamíří do dalšího města v ČR

PLZEŇ – Skupina Škoda Transportation vyrobí pro další české město obousměrné tramvaje z řady ForCity Smart. Tramvaj pojme až 233 cestujících, z toho 64 sedících a dosahuje maximální rychlosti 70 km/h.

Tentokrát se na tuto komfortní, klimatizovanou, prostornou a bezbariérovou tramvaj mohou těšit v Brně. To se tak přidá mezi další česká i zahraniční města, kde již jezdí tyto tramvaje z rodiny Škoda ForCity Smart. Jedná se například o Ostravu, Plzeň, Helsinki, Tampere či německý Bonn a Mannheim. Dopravní podnik města Brna podepsal smlouvu na nákup až 40 nových obousměrných tramvají. První dodávka pěti tramvají bude uskutečněna do února 2023.

Další dodávky se budou uskutečňovat dle finančních možností podniku. Celková hodnota rámcové smlouvy je 2,4 miliardy Kč. „Brno se po Plzni a Ostravě stane již třetím městem v České republice, kde bude jezdit nová generace nejmodernějších škodováckých tramvají. Cestující se mohou těšit na pohodlná, spolehlivá a bezpečná vozidla. Věříme, že se „šaliny“ budou líbit. Jedná se o náš další úspěch po vstupu do skupiny PPF,“ říká Petr Brzezina, prezident a předseda představenstva skupiny Škoda Transportation.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Interiér vozů je navržen v duchu představ o budoucnosti tramvajové dopravy. Cestující se mohou těšit na komfortní, klimatizovaná, prostorná a bezbariérová vozidla, v jejichž interiéru jsou k dispozici dva velké multifunkční prostory například pro invalidní vozíky, dětské kočárky, případně jízdní kola. Nové tramvaje nabízí i přehledný informační systém s obrazovkami a panely. V tramvajích slouží také kamerový systém, který významně přispívá k zajištění bezpečnosti provozu a zamezení vandalismu.