Operátor linky měl na záchranu seniora jen třicet vteřin

Ilustrační foto

BRNO – Jen půl minuty měl operátor linky městské brněnské policie na to, aby zjistil, kde se nachází podchlazený senior, který upadl. Toho se nakonec podařilo najít a přemístit do nemocnice.

Svědek zavolal na linku 156 a sdělil, že má vybitý mobil a hovor se může kdykoliv ukončit. Také nahlásil, že v Jundrově u řeky zahlédl v blátě nehybně ležícího staršího muže a má strach o jeho život. Po třiceti vteřinách se hovor ukončil. „I tak krátký časový interval stačil k tomu, aby nahlašovatel sdělil místo polohy seniora,“ řekl k případu tiskový mluvčí Pavel Šoba. Hlídka šedesátiletého muže za malou chvíli našla. Byl při vědomí, viditelná zranění neměl, ale stěžoval si na bolest kyčle. Jelikož se při pohybu potřeboval opírat o hůl, nedokázal se sám zvednout. Senior byl podchlazený, proto mu strážníci poskytli první pomoc a zavolali zdravotníky, kteří ho po prvotním ošetření odvezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.